Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pa 7:30 - 17:00
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
12.04.2020
Tryskové vysoušeče rukou Jet Dryer
Revoluční technologie sušení rukou Tryskové bezdotykové vysoušeče rukou Jet Dryer jsme na trh uvedli v roce 2009 se snahou o zásadní revoluci ve zp... číst celé
08.04.2020
7 faktů o drtiči kuchyňského odpadu
         1. Čistá kuchyně To je pro většinu uživatelů ten největší benefit, který drtič odpadů přináší. Bez drtiče se pochopitelně dá žít, ale jakm... číst celé
08.04.2020
Drtiče kuchyňských zbytků a životní prostředí
V EU se ročně z recykluje pouhých 30% všech vyprodukovaných odpadů, 27% končí ve spalovnách, 25% se odváží na skládky a pouhých 17% se kompostuje. P... číst celé
Zobrazit všechny novinky

iVario 2-XS.

Máte zájem o tento produkt ? Zanechte nám na sebe prosím kontakt a my Vám zašleme speciální nábídku pro Váš provoz.   Co všechno musí d... celý popis
Dostupnost
na dotaz
Momentálně není k dispozici
Kompletní specifikace

Co všechno musí dnešní kuchyně zvládnout.

Pečení, vaření, blanšírování, fritování, restování, vaření v tlaku, vaření přes noc a to vše s dokonalým výsledkem. Vše připraveno ve stejný čas: společné stravování ještě nikdy nebylo takovou výzvou. Rychlé a náročné. Mezinárodní i regionální kuchyně. Rozmanité a flexibilní. Je čas na inteligentní varný systém, který nejen že splní požadavky moderní kuchyně, ale udělá z ní to nejlepší. Systém, který 45 let výzkumu, zkušeností a inovací přenese do nové dimenze. Systém, který v každé kuchyni předvede své silné stránky. Systém, který připraví pokrmy snadno a vždy podle vašich představ. Pro 300 nebo 3 000 hostů. Systém, který převezme práci tam, kde ji lze provést automaticky. A dovedou ho obsluhovat i nekvalifikovaní kuchaři.

iVario Pro
Neobyčejné. V každém ohledu.

Zařízení iVario je jedním z nejmodernějších varných systémů zajišťujících nejvyšší produktivitu, flexibilitu a jednoduchost při vaření, pečení a fritování a díky tomu nahrazuje téměř všechna běžná varná zařízení. Unikátní technologie jeho topného systému přináší maximální výkon a přesnost a díky jeho inteligentním pomocníkům při vaření, kteří s vámi přemýšlejí a podporují vás, vždy dosáhnete prvotřídní kvality pokrmů bez nutnosti kontroly a sledování. Je až 4krát rychlejší, má o 40 % nižší spotřebu energie a vyniká výraznou úsporou místa v porovnání s běžnými kuchyňskými spotřebiči. Díky tomu se investice do zařízení iVario vrátí za pouhých pár měsíců.

 Multifunkční pánev Rational iVario Pro 2-XS 

 • Dvě na sobě nezávisle pracující pánve
 • 2 x 17 litrů užitečného objemu
 • 2 x 13 dm² plochy na pečení (2 x 2/3 GN)
 • Počet porcí: od 30
 • Příkon (3 NAC 400V): 14 kW
 • Přívod vody: R 3/4"
 • Odvod vody: DN 40 mm
 • Jištění: 20 A

Významné a trvalé úspory ve Vaší kuchyni s iVario

Úspora místa: se zařízením iVario Pro nahradíte velké množství běžných varných zařízení a ušetříte tak průměrně až 33 % místa.
Úspora času: jeden varný systém, od 30 jídel: se zařízením iVario 2-XS pracujete výrazně efektivněji než s konvenčními kuchyňskými spotřebiči, a ušetříte tak drahocenný pracovní čas.
S iVario 2-XS ve vaší kuchyni: v porovnání s tradičními kuchyňskými spotřebiči ušetříte až 40 % energie. Dosáhnete nižší spotřeby surovin a méně nadbytečné produkce.

Inteligentní asistenti

iVarioBoost je patentovaný topný systém tvořený keramickými topnými destičkami, které jsou spojeny s rychle reagujícím, výkonným dnem pánve odolným proti poškrábání. Pomocí tohoto ohřevu zařízení iVario rovnoměrně zahřeje celé dno pánve za méně než 90 sekund na 200 oC (392 °F) a v případě potřeby tuto teplotu rychle sníží. Současně jsou k dispozici výkonové rezervy dostatečné k tomu, aby se i v případě velkého restovaného množství nebo při podlévání rychle vyrovnaly výkyvy teploty. Pro vás to znamená nejvyšší výkon, a přesto žádné připálení, žádné překypění; Zato ale špičková kvalita pokrmů, až 4krát vyšší produktivita, o 17% nižší úbytek hmotnosti při pečení a o 40 % nižší spotřeba energie.


Funkce iCookingSuite je vaším inteligentním pomocníkem v kuchyni pro snadné ovládání a maximální podporu při vaření. Inteligentní senzory ve dně pánve rozpoznají množství vloženého pokrmu, jeho stav a velikost a průběžně přizpůsobují proces vaření. Jakmile je nutné, abyste aktivně provedli nějaký úkon, funkce iCookingSuite vás přivolá. Výhodou pro vás je maximální bezpečnost a vysoký standard kvality. Zároveň odpadá nutnost sledování a ušetříte čas, suroviny a energii.

Rychle a šetrně k cíli.
Funkce vaření v tlaku.

Vytvoří tlak a poté ho opět sníží: pokud často potřebujete připravovat některé pokrmy co nejrychleji, zvládnete to s volitelnou inteligentní funkcí vaření v tlaku. Ragú, dušené pokrmy, vývary, polévky a „eintopfy“ jsou bezpečně uzavřeny v pánvi vnitřním zámkem a připraveny o dalších 35 % rychleji. Samozřejmě bez ztráty kvality. Bez požadavků na údržbu. Neboť topný systém iVarioBoost vytvoří tlak jediným stisknutím tlačítka a udržuje jej konstantní během celého procesu vaření. Tímto chráníme strukturu potravin, což přináší nejlepší kvalitu jídel v nejkratším možném čase.


Se systémem iZoneControl můžete zcela individuálně rozdělit dno pánve na jednotlivé topné zóny a nastavovat u nich rozdílné teploty nebo postup přípravy. Nepoužité plochy se ani nezahřívají. Tímto způsobem proměníte jedno velké zařízení iVario až na čtyři malá. Zadáte požadovaný výsledek a spustíte postup přípravy v požadovaných zónách. A protože systém iZoneControl také navrhuje, ve kterých zónách je nejvhodnější připravovat vaše pokrmy, pracujete ještě efektivněji, šetříte čas a energii. To pro vás znamená vysokou flexibilitu, úsporu času a neustálý přehled.

Režim programování

Pomocí správy programů lze intuitivně vytvářet ruční programy, ukládat inteligentní postupy přípravy s individuálním nastavením a přehledně provádět jejich správu.

 

Technické detaily a výbava

Funkce

 • iCookingSuite, inteligentní asistent vaření se 6 provozními režimy: maso, ryby, zelenina a přílohy, pokrmy z vajec,polévky a omáčky, mléčné a sladké pokrmy nebo 5 postupů přípravy vaření, smažení, pečení, grilování a funkce. Finishing pro jednoduché zadání požadovaného výsledku s automatickým přizpůsobením ideálního postupu.
 • Předvolby parametrů přípravy podle jednotlivých zemí nezávisle na nastaveném jazyku, výběr další kuch.možný.
 • Vaření při nízké teplotě (i přes noc), konfitování, vaření sous-vide
 • iZoneControl: flexibilní rozdělení dna pánve na zóny s rozdílnými teplotami
 • Manuální režim: vaření pomocí volně nastavitelné teploty tekutiny, teploty dna pánve nebo teploty oleje. Teplotní rozsah 30 °C–250 °C.
 • iVarioBoost: řízení spotřeby energie
 • Vytvoření uživatelsky specifických profilů MyDisplay pro individuální konfiguraci zařízení a ovládání, např. individuální úvodní obrazovka
 • Možnost volného programování a pojmenování 1 200 programů s až 12 kroky
 • Dvě na sobě nezávisle pracující nádoby
 • AutoLift: zařízení pro automatické zvedání a spouštění pro vaření v koších
 • Rozpoznávání varného média v nádobě: nehrozí nebezpečí popálení ani připálení oleje
 • Vaření s teplotním rozdílem k šetrné přípravě velkých kusů masa
 • Citlivé vaření pro šetrné vaření choulostivých pokrmů
 • Přívod vody, automatické plnění nádoby s přesností na litry
 • Funkce vaření v tlaku pro kratší doby vaření a více produktivity

Ovládání

 • 10,1'' barevný TFT displej s kapacitní skleněnou dotykovou obrazovkou a symbolikou pro jednoduché intuitivní ovládání
 • Centrální ovládací kolečko s možností stlačení určené k potvrzení vybraných možností
 • Výběr průvodce pro obsluhu z více než 40 jazyků
 • Seznam top 10 nejčastějších vybraných postupů vaření iCookingSuite a manuálních programů, jednoduše k nalezení mezi oblíbenými hvězdičkou označenými postupy na úvodní obrazovce
 • Digitální zobrazení teploty
 • Zobrazení požadovaných a skutečných hodnot
 • Digitální časový spínač 0–24 hodin s trvalým nastavením, volitelně lze nastavit hod. a min. nebo min. a s.
 • Nastavitelný tón vyzvánění a kontrast displeje
 • Rozsáhlá, kontextově citlivá funkce vyhledávání a nápovědy
 • Digitální návod k obsluze s praktickými tipy a rozmanitými příklady použití, které lze spustit přímo jako postup vaření z příručky
 • Sledování zařízení z PC, chytrého telefonu nebo tabletu pomocí funkce ConnectedCooking
 • Jednoduchá volba postupu přípravy přes metodu přípravy
 • Jednoduché, vícestupňové programování, parametry ručního vaření založené na principu stavebních kamenů s funkcí Drag & Drop
 • Funkce Cockpit ke zobrazování informací o průběhu postupu přípravy
 • Funkce k přizpůsobení a ovládání uživatelských profilů a přístupová práva pro předcházení chybám obsluhy

Bez nutnosti kontroly a sledování.

A přesně podle přání.

Zelenina, těstoviny, rizoto, mléko nebo bešamelová omáčka. Se zařízením iVario uvaříte požadované pokrmy rychleji než ve varném kotli nebo hrnci. Bez nutnosti kontroly a sledování. Díky integrovanému inteligentnímu varnému systému se tepelná energie citlivě přenáší na potravinu a proces vaření je neustále kontrolován a v případě potřeby regulován. Tady nic nepřekypí, nic se nepřipálí.

Systém ohřevu iVarioBoost.

 

Naplnění vodou s přesností na litr a přivedení vody k varu v rekordním čase. Díky výkonnému systému ohřevu iVarioBoost voda vaří dokonce i poté, co do ní vložíte studené potraviny.

Automatický systém zvedání a spouštění AutoLift

 

30, 300 nebo i více porcí těstovin al dente. Za 30 minut. Bez nutnosti kontroly a sledování. Pro zařízení iVario lehká rozcvička. Neboť integrovaný inteligentní varný systém kontroluje proces vaření a potravinu vyjme z vody v pravý čas. Dokonale přesně uvařenou.

 

Přívod vody s přesností na litr.

 

Zařízení iVario se naplní vodou s přesností na litr a díky integrovanému odtoku je možné ji opět rychle vypustit. Vyhnete se tak opaření, uklouznutí na mokré podlaze či namáhavému nošení těžkých nádob s vodou. Větší ergonomie a bezpečnost práce.

 

Parametry vybavení

 • Topný systém iVarioBoost
 • Rychleji reagující vysoce výkonné dno pánve odolné proti poškrábání
 • Sonda vnitřní teploty se 6 měřicími body (jedna sonda pro každou pánev)
 • Vypouštění vody po vaření a čištění přímo vestavěným odtokem v nádobě
 • Integrovaná, ergonomicky ovladatelná ruční sprcha s automatickým zpětným navíjením do zařízení, přepínatelným proudem (bodový a sprchovací proud) a integrovanou funkcí uzavření vody
 • Integrovaná zásuvka, 1 NAC 230 V
 • Možnost nastavení teplotních jednotek ve °C nebo °F
 • Magnetický držák sondy vnitřní teploty
 • Pánev naklonitelná pomocí elektrického válce
 • Víko s integrovaným přívodem vody
 • Systém SDS (ServiceDiagnose System) s automatickým zobrazováním servisních hlášení
 • Připojení studené vody (vč. přívodní hadice na vodu 1,50 m)
 • Integrované rozhraní WiFi, např. pro připojení k ConnectedCooking
 • Vnitřní a vnější materiál z nerezavějící ušlechtilé oceli

Instalace

 • Plastové nohy s výškou 90 mm

Hygiena, bezpečnost práce a ergonomie

 • Indikátor provozního stavu a výstražné indikátory, např. horkého oleje při fritování
 • Rozhraní USB pro export dat HACCP, servisních dat a přenosu varných programů na paměťovou jednotku USB RATIONAL a pro snadnou aktualizaci softwaru
 • Bezpečnostní omezovač teploty
 • Technický prostor přístupný zepředu
 • Hygienická pánev beze spár se zaoblenými rohy
 • Vypouštění vody po vaření a čištění přímo vestavěným odtokem v pánvi (bez nutnosti sklápění bez podlahového odtokového žlábku)
 • Elektronický bezpečnostní omezovač teploty
 • Dotyková teplota obložení pánve max. 73 °C (163 °F)
 • Varný systém má schválen provoz bez dozoru (např. noční vaření)
 • Integrované zamykání displeje brání náhodné obsluze
 • Dodatečné zabezpečení při motorovém zvedání pánve

Čištění a péče

 • Vnitřní i vnější materiál je nerezavějící ocel
 • Hygienická instalace na podlahu pro snadné a bezpečné čištění s možností namontování nožek 45 mm (1,8 in) vč. podstavce s těsněním
 • Hygienicky provedená pánev beze spár se zaoblenými rohy (schválení NSF)
 • Jednoduché a bezpečné čištění skleněných a nerezových povrchů a také ochrana proti stříkající a tryskající vodě IPX 5

Zkušební značka

 • Prohlášení o shodě: CE
 • Elektrická bezpečnost: SEMKO Intertek, ETL Safety
 • Bezpečnost ovládání: GS
 • Hygienická bezpečnost: ETL Sanitation
 • Ochrana pitné vody: SVGW
 • Ochrana proti stříkající a tryskající vodě IPX 5

Základní balíček vybavení příslušenství typ, 2-XS (součástí dodávky iVario 2-XS)

 • 2 x 60.74.791 – rameno pro automatické zvedání a spouštění typu 2-XS
 • 1 x 60.75.019 – fritovací koš typu 2-XS
 • 1 x 60.73.927 – čisticí houbička
 • 1 x 60.74.970 – varný koš typu 2-XS
 • 1 x 60.74.666 – síto typ 2-XS

Volitelné příslušenství za příplatek

 • Rošt na dno pánve
 • Sada 4 košů na malé porce
 • Sada 2 košů na malé porce
 • VarioMobil 1/1 GN (325 x 530 mm)
 • Podstavce
 • Sada pro upevnění zařízení
 • Sada pro připojení k odtoku odpadní vody
 • Paměťový modul USB RATIONAL

Parametry

○ volitelně

 

BLOG
Kontakt
Gastro Že-Ho servis
Pavel Horský
Po - Pa 7:30 - 17:00
Gastro ŽE-HO 2019. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz